Regular Season Game 1- October 24, 2007- PALAMALAGUTI

 

Kaip blogo autorius prognozavo, taip ir atsitiko. Nurodytų elementų visuma nulėmė Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimą visiškai niekuo neišsiskiriančiai „Virtus“ ekipai. Kad būtų aiškiau, pralaimėjimo priežastis apžvelgsiu kartu su prognozės elementais.

  • aklimatizacijos problema (kai kurie žaidėjai jau atsigavo, o štai snaiperis Popas vis dar naktimis neužmiega…) / O kaip kitaip paaiškinti krūvą „Žalgirio“ klaidų, kurių dauguma – elementarus kamuolio nesugraibymas bei nepataikymas iš neįtikėtinai lengvų padėčių (pvz., D.Šalengos akibrokštai rungtynių pradžioje, kai niekaip nepavykdavo įridenti kamuolio iš po pat krepšio). Džiugu tik tai, kad kelias naktis iš eilės nemiegojęs M.Popovičius toli gražu nebuvo blogiausiai aikštėje atrodęs užsienietis (nuteikia optimistiškai prieš kitas rungtynes – kai Popas bus kaip reikiant pailsėjęs).

  • nepakankamas susižaidimo lygis (Užatlantėje teko daugiau skraidyt nei šlifuoti derinius) / Itin į akis kritęs „Žalgirio“ žaidimo elementas. Net NBA arenose žalgiriečiai vienas kitą jautė kur kas geriau. Be jokios abejonės šis neigiamas elementas tiesiogiai susijęs su pirmuoju, bet ir pats R.Grigas po rungtynių sakė, kad tai nepasiteisinimas…
  • itin geras varžovų tolimų metimų pataikymo procentas (jau tapo liūdna tradicija, jog italų klubai „Žalgiriui“ Eurolygoje primeta daug tritaškių iš neįtikėtinų padėčių..) / Šįkart varžovų tritaškių pataikymo procentas toli gražu nebuvo įspūdingas (35.2%), tačiau jų tolimi metimai „Žalgirio“ krepšį pasiekdavo būtent tada, kai nesuveikdavo išsiderinusi „Žalgirio“ gynyba…
  • išsiderinusi „Žalgirio“ zoninė gynyba (NBA arenose jau buvo spėję priprasti prie labai elementarios „zonos“) / Reikia pripažinti, jog varžovai didelių problemų prieš „Žalgirio“ zoninę gynybą neturėjo. Atvirai kalbant, nenorėčiau daugiau nė vienose Eurolygos rungtynėse matyti tokios netvarkingos „zonos“. Čia ir vėl koją pakišo NBA arenose taikyta gynybinė taktika, visiškai nereikalinga Eurolygoje (net kenksminga – J.Mačiulis duodamas interviu „Lietuvos rytui“ buvo tiesiogine ta žodžio prasme pasišlykštėjęs tuo, jog NBA gynyboje draudžiama pagalba draugui)
  • per ilgai užtrukęs startinis jaudulys (net ir didžiausi meistrai tokį jaudulį rungtynių pradžioje jaučia – tik vieniems jis praeina per kelias sekundes, o kitiems labai stipriai užtrunka…) / Galima pasidžiaugti, jog „Žalgiriui“ ši problema nėra itin aktuali, o šių rungtynių pradžioje jos visai nebuvo.

    Apibendrindamas daug kam netikėtą „Žalgirio“ pralaimėjimą pirmosiose šio sezono Eurolygos rungtynėse paleisiu kelias esmines kritikos strėles R.Grigo pusėn. Keli nelogiški trenerio sprendimai tikrai stipriai įtakojo šį skaudų pralaimėjimą: