Būsiu atviras – sunku rašyti po 7 pergalių iš eilės… Patyrėm pirmąjį pralaimėjimą, tačiau labai skaudų – dėl kelialapio į Pekino olimpines žaidynes teks kovoti iš naujo ir ne su bet kuo – pasaulio vicečempionais graikais. Bet neturiu nė menkiausio priekaišto paskutines jėgas aikštelėje atidavusiems mūsų vyrams. Pralaimėta skaudžiai, tačiau garbingai – kovojant iki pat finalinės sirenos. Nesvarbu, kad rungtynių pabaigoje rusai jau buvo nepavejami – vyrai vis tiek kovojo dantis sukandę. Klaidų buvo daug, tačiau visi puikiai matėm ir žinojom, kiek jėgų kainavo pergalė prieš kroatus. Per savo gyvenimą jau mačiau daug Europos vyrų krepšinio čempionatų, tačiau nepamenu, kad kada nors po ketvirtfinalio rungtynių be jokios pertraukos (nors vienos poilsio dienos) tektų žaisti pusfinalyje, o po to iškart ir didžiajame ar mažajame finale. Taip pat dar nė karto neteko matyti, jog po ketvirtfinalio vienos komandos visą dieną „voliotųsi“ viešbučio lovose, o kitos jau po nakties žengtų į aikštelę. O vargevarge, kaip ispanai bijojo netapti čempionais žaisdami namie! Sudarytas pats absurdiškiausias ir gėdingiausias tvarkaraštis per visą Europos vyrų krepšinio čempionato istoriją! Jokiu būdu nebandau pateisinti lietuvių pralaimėjimo vien tik nepalankiu rungtynių grafiku, tačiau šis faktas badyte bado akis. Bet yra kaip yra, ir tenka pripažinti, kad vakar rusai (tiksliau internacionalinė rinktinė po Rusijos vėliava) buvo stipresni. Tačiau tik sąlyginai stipresni, nes galiu įvardinti net keturias objektyvias priežastis, nulėmusias vakarykščių rungtynių eigą ir baigtį (esu šventai įsitikinęs tuo, jog nesant bent pusės šių priežasčių, šiandien didžiajame finale susitiktų Lietuva ir Ispanija):

 

 

1)    Lietuvos rinktinės lyderio ir vienintelio tikro įžaidėjo Šarūno Jasikevičiaus traumos, dėl kurių jis vakar galėjo išnaudoti vos 20-30 proc. savo galimybių;

 

 

2)    Rusijos rinktinė prieš pusfinalio rungtynes turėjo poilsio dieną – niekur nematytas ir negirdėtas dalykas, jog komandos prieš tokio lygio turnyro pusfinalį turėtų nevienodas pasiruošimo sąlygas;

 

 

3)    Lietuva, turinti vos 3 milijonus gyventojų, į Europos vyrų krepšinio čempionatą atvyko be dviejų neabejotinai startinio penketuko žaidėjų – Žydrūno Ilgausko ir Arvydo Macijausko (itin rimtos neatvykimo priežastys: vienam - šeimos nelaimė, kitam – trauma). Rusija, kurioje gyvena net 143 milijonai žmonių, t.y. gyventojų beveik 50 kartų daugiau nei Lietuvoje (!!!), į čempionatą atsiuntė absoliučiai visus geriausius savo krepšininkus ir … (žr. 4 priežastį);

 

 

4)    … suvokdama, kad vien savo tautiečių pastangų dėka nieko nelaimi jau 10 metų, nepasikuklino bei prie komandos „prijungė“ JAV gimusį bei užaugusį J.R.Holdeną, kuriam tikrai nesvetimi rusiški milijonai. Vakar po rungtynių uždaviau sau klausimą: ar būčiau laimingas ir ar lietųsi džiaugsmas per kraštus, jei Lietuva būtų laimėjusi, o naudingiausias rungtynių žaidėjas būtų „ale lietuvis“ T.Beardas ar T.Ednis (gerbiu šiuos krepšininkus)? Tikrai ne!!! O ką šiuo klausimu galvoja Rusijos rinktinės sirgaliai? Pasirodo ir jie nekrykštauja iš laimės (!?), jog į Europos čempionato finalą patekusios Rusijos rinktinės pagrindinis įžaidėjas yra natūralizuotas amerikietis. Užsukit į vieną didžiausių Rusijos sporto portalų sport.ru ir paskaitę lankytojų komentarus patys tuo įsitikinsite (kitaip ir būti negalėjo, nes Rusijoje nacionalinis pradas ko gero pats ryškiausias visame pasaulyje). Tikri Rusijos rinktinės sirgaliai supranta, kad jų nacionaliniam krepšiniui toks amerikiečių natūralizavimas nė kiek nepadės, atvirkščiai – pražudys. Ir aš juos labai gerai suprantu, nes įdomu, dėl kurios vietos čempionate būtų kovojusi Rusijos rinktinė be J.R.Holdeno? Tikrai ne dėl prizinės. Ir ką rusai darys pasitraukus J.R.Holdenui (juk ne jaunuolis jau) – pasigaus kitą amerikietį? Nematau Rusijoje nė vieno ruso, galinčio ateiti į jo vietą.

Tikrai nejaučiu jokių simpatijų Ispanijos rinktinei, tačiau noriu tik vieno: Europos vyrų krepšinio čempionatą turi laimėti rinktinė, kurioje žaidžia tikri EUROPIEČIAI (galbūt man priminsit prancūzus, bet ten visiškai kita istoriškai susiklosčiusi situacija: juodaodžiai žaidėjai gimsta ir auga Prancūzijoje). Nes kitaip nebematau prasmės turnyrą vadinti EuroBasket. Jei ir kitos šalys paseks pačiu lengviausiu ir paprasčiausiu (bet mažiausiai garbingu) keliu – Rusijos rinktinės „vadybos“ pavyzdžiu (pagrindinis „vadybos“ principas: „nėra gerų rusų žaidėjų – bus amerikiečių“), turnyro pavadinimą teks keisti į InternationalBasket. Bet tada jūs man paaiškinkit, kuo toks čempionatas skirsis nuo Eurolygos? Gal turnyro logotipu? (juokas per ašaras…)

 

 

Trumpa rungtynių statistika:

LIETUVA - RUSIJA 74-86 (12:25, 21:15, 25:25, 16:21)

Lietuva: Ramūnas Šiškauskas - 30 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Rimantas Kaukėnas - 12, Simas Jasaitis - 9 (5 atk. kam.), Darius Songaila - 8 (6 atk. kam.), Linas Kleiza (5 atk. kam.) ir Šarūnas Jasikevičius (4 atk. kam., 3 rez. perd.) po 5, Robertas Javtokas - 3, Kšyštofas Lavrinovičius - 2.

Rusija: Andrejus Kirilenko - 29 (8 atk. kam.), J.R. Holdenas - 18 (6 atk. kam.), Viktoras Khryapa - 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Aleksejus Savrasenka - 8, Nikita Morgunovas - 6, Sergejus Monia - 4, Zakharas Pashutinas, Nikolajus Padiusas ir Petras Samoilenko po 2.

  

Visą rungtynių statistiką rasite čia.

 

 

Rungtynių žaidėjas

Ramūnas Šiškauskas (LTU)

 Gimė  1978-09-10
 Ūgis  198 cm
 Pozicija  lengvasis  krašto puolėjas
 Klubas  Maskvos „CSKA“

Rinktinės narių aikštelėje atlikto darbo įvertinimas* (objektyviai subjektyvi BasketSLAVE nuomonė)

 Rinktinės narys

 Balai

 Šarūnas Jasikevičius

9

 Giedrius Gustas

 -

 Rimantas Kaukėnas

9

 Jonas Mačiulis

 Ramūnas Šiškauskas

10

 Simas Jasaitis

 10

 Linas Kleiza

9

 Paulius Jankūnas

-

 Darius Songaila

 9

 Kšyštofas Lavrinovičius

7

 Darjušas Lavrinovičius

 7

 Robertas Javtokas

8

 Ramūnas Butautas

 9

* maksimalus galimas įvertinimas - 10 balų

 

 

 

 

Ramūno Butauto interviu.

 

Spaudos konferencijos medžiaga.

 

 

 

DĖMESIO!!! SKELBIU MINI APKLAUSĄ!

 

KAS GERIAU:

 

natūralizuotas sveikas rusų žaidėjas

 

 

ar

 

 

traumuotas, bet tikras lietuvis???

 

Prašau balsuoti komentaruose!

 

Rodyk draugams