Kiek buvo tokių, kurie prieš penkias dienas tvirtai tikėjo, kad Kauno “Žalgiris”, atvykęs į Maskvą savo gretose turėdamas vos devynis žaidėjus, iškovos prestižinę Aleksandro Gomelskio taurę? Vienas, du, o gal trys patys beprotiškiausi (gerąja ta žodžio prasme) ”Žalgirio” fanai gal ir galėjo pasvajoti, jog žalgiriečiai A.Gomelskio taurės turnyro pusfinalyje pirmiausia sudoros Eurolygos čempionus - Maskvos CSKA, o finale įspūdingu stiliumi (labai primenančiu 1999 m. čempioniškąjį “Žalgirį”) privers namo tuščiomis grįžti graikų milijonierių suformuotą ”monstrą” - Atėnų “Panathinaikos” su ryškiausia Lietuvos krepšinio žvaigžde Šaru priešakyje!


Vos per tris dienas buvo įtikinamai nugalėti pastarųjų dviejų Eurolygos sezonų čempionai - grandų grandai CSKA ir “Panathinaikos”, kurių žaidimui diriguoja patys tituluočiausi Europos krepšinio treneriai - strategų strategai E.Messina ir Ž.Obradovičius. “Žalgirio” treneris R.Grigas prieš šiuos krepšinio profesorius atrodo lyg pirmo kurso studentas, tačiau reikia pripažínti, kad A.Gomelskio taurės turnyre jis absoliučiai niekuo nenusileido garsiesiems oponentams. Priešingai! Privertė į save atkreipti dėmesį visų didžiųjų Europos klubų savininkus. R.Grigui ir jo štabui belieka visiškai sustyguoti komandos žaidimą ir pirmyn iki pat Berlyno! Kiek buvo tokių, kurie prieš 1998-1999 m. Eurolygos sezoną tikėjo, jog “Žalgiris” ne tik sėkmingai debiutuos Eurolygoje, bet ir triumfuos FINAL4 turnyre? Kodėl Berlynas negalėtų būti toks pat svetingas, koks buvo Miunchenas? Kodėl po 10 metų toje pačioje žemėje negalėtų pasikartoti ta pati nuostabi istorija? Aš tikiu, kad galėtų, tikėk ir Tu!Kauno “Žalgiris” - Atėnų “Panathinaikos” 80:69 (24:23, 14:18, 22:17, 20:11)


“Žalgiris”: P.Jankūnas (7 atk.kam.) ir R.Varda - po 15, M.Brownas ir J.Mačiulis (3 per.kam.) - po 11, W.Deane’as 9 (8 rez.perd.), L.Woodsas 6 (5 atk.kam., 3 blk.), Ž.Janavičius 5 (2 rez.perd.), T.Klimavičius ir D.Šalenga (3 rez.perd.) - po 4.

“Panathinaikos”: E.Perperoglou ir M.Batiste (4 per.kam.) - po 12, Š.Jasikevičius 10 (3 atk.kam.), D.Diamantidis 9, V.Spanoulis (7 rez.perd.) ir A.Fotsis (11 atk.kam.) - po 8
.
Aleksandro Gomelskio taurė naudingiausio turnyro žaidėjo rankose.Prie šių devynių įspūdingą žaidimą demonstruojančių žalgiriečių prisijungs dar trys ir tada jau - laikykis, Europa! Rodyk draugams