Po visiems Lietuvos krepšinio sirgaliams istorinių Aleksandro Gomelskio taurės turnyro rungtynių, kuriose Kauno “Žalgiris” rezultatu 83:81 (14:17, 17:19, 22:17, 30:28) parklupdė stipriausią ir turtingiausią Europos krepšinio klubą Maskvos CSKA ant jų pačių parketo Rusijos krepšinio tėvo vardo turnyro (pretenduojančio tapti tarpkontinentinės taurės turnyru) pusfinalyje, vyriausiasis “Žalgirio” treneris Rimantas Grigas trykšte tryško puikia nuotaika:


Labai malonu, kad mus pakvietė čia, nes Gomelskis daug davė ne tik sovietiniam, rusų, bet ir lietuvių krepšiniui. Mūsų šalyje būdavo laikai, kai žmonės nežinojo, kas toks yra mūsų valstybės premjeras, bet visi puikiausiai žinojo, kas toks yra Gomelskis. Mačas su CSKA – tai krepšinio istorija. Man jis irgi išskirtinai svarbus, nes prieš tai man dar neteko įveikti šios komandos. Prisimenu tik pergalę rungtynėse, kuriose kovojo jaunieji krepšininkaiAkivaizdu, jog vienas pagrindinių istorinės “Žalgirio” pergalės kalvių - Paulius Jankūnas šią vasarą praleido treniruoklių salėje. Nei pastumsi, nei apeisi. 
 “Žalgiris”: J.Mačiulis (5 per.kam.) ir P.Jankūnas - po 18, M.Brownas 15, L.Woodsas 15 (8 atk.kam., 2 blk.), W.Deane'as 8 (5 atk.kam., 3 rez.perd.), R.Varda 6, Ž.Janavičius ir D.Šalenga - po 2, T.Klimavičius.

CSKA: T.Morrisas 15 (5 rez.perd.), T.Langdonas ir V.Chriapa - po 12, E.Lorbekas (7 atk.kam.) ir Z.Planiničius (5 rez.perd.) - po 9, V.Keiru ir J.R.Holdenas - po 8
.

Vakar vos tik nuaidėjus finaliniam švilpukui (kaip ir daugelis tikrų krepšinio sirgalių stebėjau rungtynes tiesiogiai internetu) puoliau naršyti Rusijos krepšinio portalų puslapius, nes Rusijos krepšinio mėgėjai rašo itin emocingus, išsamius ir dažnai net labai stipriai argumentuotus komentarus beveik visiškai nesiveldami į beprasmius ginčus. Pirmiausia užsukau į oficialią Maskvos CSKA svetainę, kurioje po straipsniu apie rusams itin skaudžią CSKA nesėkmę aptikau štai tokį komentarą:

23.09.2008, 01:53:26
BlackStyle

Честно говоря, после этого матча за игру ЦСКА было стыдно. Особенно, если учитывать соперника, не имеющего в составе ни одного по-настоящему яркого игрока. Хотя, если вспомнить как нам забивали Янкунасы и Мачюлисы, то можно смело всю их команду отправлять на контракты в НБА.


Komentaro vertimas nesuprantantiems rusiškai:


“Teisybę sakant, po tokių rungtynių buvo gėda dėl CSKA žaidimo. Ypač atsižvelgiant į tai, jog priešininkų gretose nebuvo nė vienos pirmojo ryškumo žvaigždės. Nors prisiminus, kaip mūsų krepšį bombardavo Jankūnai ir Mačiuliai, tai galima drąsiai visą jų komandą siųsti į NBA pasirašinėti kontraktų”. 


Tikrai neapsakomai džiugu, jog ryškiausiai vakar Maskvoje žibėjo būtent lietuviškos Kauno “Žalgirio” žvaigždės - P.Jankūnas ir J.Mačiulis, kurie aštriais reidais (tiesiog pasimėgaudami savo veiksmais) draskė garsiąją CSKA gynybą. ”Žalgirio” valdyba tikrai neprašovė šiuos jaunuosius talentus išlaikydama Kaune. Laukiam dar geresnio Pauliaus ir Jono žaidimo Eurolygoje!


Rungtynių akimirkos:Pasiruošimas istorinei kovai. Kol kas nieko blogo CSKA ekipai nežadanti Dainiaus šypsena.Pastebimai tobulėjančio R.Grigo paskaitos šiandien ausis ištempę klausėsi Rusijos krepšinio treneriai.Sutrikęs krepšinio profesorius E.Messina. Ar dažnai pamatysi tokį vaizdą?Naujasis “Žalgirio” žaidimo “varikliukas” W.Deane'as. Staigus, greitas, šoklus arba tiesiog - įspūdingas.Sveikas, sugrįžęs į “Žalgirį”! Lorenas - galvos skausmas bet kuriam Eurolygos “centrui”.Žaviosios CSKA šokėjos.Ir dar žavesnė Lietuvos krepšinio sirgalių saujelė, perrėkusi tūkstantinę rusų minią.
Po šios sensacingos “Žalgirio” pergalės neišpasakytai šmaikščiai džiūgavo ir Lietuvos blogerių bendruomenė J

Rodyk draugams